Κυριακή 2 Απριλίου 2023

Με άλλα δύο Ασημένια μετάλλια επιστρέφουν οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου από την Ιταλία

Χωλόπουλος Νικόλαος - Παπάζογλου Δήμήτρης

Κοντού Μιλένα - Φίτσιου Ζωή

Με άλλα δύο μετάλλια επιστρέφουν αύριο από την Ιταλία οι δύο αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου κατακτώντας στο σύνολο τέσσερα μετάλλια στις δύο μέρες των αγώνων .
    Η Ζωή Φίτσιου σήμερα κατέκτησε ένα Ασημένιο μετάλλιο στο 2x Ελαφρών Βαρών γυναικών καθώς και ένα Χρυσό μετάλλιο από τον χθεσινό τελικό .
    Ο Νικόλαος Χωλόπουλος σήμερα κατέκτησε ένα Ασημένιο μετάλλιο στο 2x Εφήβων καθώς και ένα Ασημένιο μετάλλιο από τον χθεσινό τελικό .
    Ο Πρόεδρος & το Δ Σ του Ναυτικού Ομίλου Μαυροχωρίου συγχαίρει θερμά τον Νικόλα και την Ζωή για το 1 Χρυσό και τα 2 Αργυρά μετάλλια που κατέκτησαν στον πρώτο επίσημο αγώνα της Εθνικής ομάδα στο εξωτερικό  και τους εύχεται καλή συνέχεια στην προετοιμασία τους για τους επόμενους αγώνες .
    Αξίζει να σημειωθεί ότι στο αγώνισμα που έλαβε μέρος και τις δύο μέρες η αθλήτρια μας Φίτσιου Ζωή είναι ένα από αυτά που τον ερχόμενο Σεπτέμβριο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα θα διεκδικήσει την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2024 στο Παρίσι.